wtorek, 15 października 2013

Ciemniejsza Strona Greya


Z niecierpliwością czekałam na drugą odsłonę trylogii " o Greyu " gdy tylko pokazała się w Polsce od razu po nią sięgnęłam.Zastanawiałam się co tak na prawdę może mnie jeszcze zaskoczyć w tej książce skoro wszystkie wątki były już w pierwszej części ?

Ale zaskoczenie było i to ogromne !Po smutnym zakończeniu 1 części, kiedy to Anastazja ma dość poniżania i postanawia odejść, można było się domyślać że w końcu się przełamie i wróci do niego z podkulonym ogonem.Nic bardziej mylnego. Grey się zakochał ! On który nie wierzył w miłość.Chce zaprzestać swoim sadystycznym upodobaniom i zacząć normalny związek - Autorka nazywa go " waniliowym związkiem ". W tej części jesteśmy świadkami walki z samym sobą głównego bohatera, z jego lękami- jego największym lękiem był dotyk drugiej osoby\.

Związek Anastazji i Greya rozwija się powoli , zaczynają od zaufania i starają się aby żadna ze stron nie była dominująca.

Ta książka ma czysto romantyczną fabułę. Autorka włącza do fabuły kilka nowych osób a więc książka nie wydaje się nam taka monotonna opierająca wszystko tylko na głównych bohaterach. Pojawiają się adopcyjni rodzice Greya jego przybrana siostra , a także przyjaciółka rodziny Pani Robinson przez którą Christian był taki a nie inny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz