poniedziałek, 31 marca 2014

Chwila Szczęścia - Federico Moccia


Tytuł : Chwila szczęścia
oryginalny tytul : Quell'attimo De Felicita
Autor : Federico Moccia
Wydawca : MUZA S.A.
Strony : 320

Nicco jest młody, ironiczny, dowcipny i bystry. Ma tylko jeden problem: jego dziewczyna, Alessia, odeszła od niego, mówiąc na pożegnanie jedynie „Przykro mi”. Nicco nie może się z tym pogodzić: rok wspaniałego, radosnego i intensywnego związku przekreślony bez słowa wyjaśnienia. Na szczęście jest Gruby, dawny kumpel z liceum, trochę nieokrzesany, ale bardzo sympatyczny, pełen energii, który ciąga Nicca po imprezach, barach i kolacjach. Od roku jest zakochany w dwóch dziewczynach naraz, pracuje przez internet i sprzedaje pirackie płyty z muzyką i filmami. To człowiek, który odnajdzie się w każdej sytuacji. Nie ma żadnych skrupułów, by wykorzystywać okazje, które życie serwuje mu na srebrnym półmisku. Zupełnie inaczej niż Nicco, który wszędzie widzi problemy i ma do siebie żal za wiele zdarzeń z przeszłości, na przykład obwinia się o to, że za rzadko mówił ojcu, jak go kocha. Wymyśla sobie od kretynów za każdym razem, kiedy wspomina chwile, w których czuł, jak bardzo kocha Alessię, ale nie znajdował słów, by jej o tym powiedzieć. Pewnego wieczoru w Rzymie w jego poobijanym życiu pojawiają się dwie turystki z Polski. Gruby i Nicco nadskakują im, jak tylko Włosi potrafią. Gorące lato, Rzym, wszechobecne piękno i pragnienie, by spełniły się marzenia. Każdy z bohaterów otrzyma szansę na szczęście. Czy Nicco otworzy swoje serce przed cudzoziemką? Czy zabrać głos nowemu uczuciu? Czy będzie w stanie definitywnie rozliczyć się z przeszłością i cieszyć nowym rozdziałem swojego życia, nawet jeśli ten będzie trwać tylko chwilę? " 


Czy chociaż połowa z was nie chciałaby spędzić upalnych wakacji w stolicy Włoch , pięknym Rzymie ? Nicco to młody chłopak , rodowity Włoch , bystry z poczuciem humoru ale niestety bardzo nieśmiały i skryty. Czuje gdy stanie się cos ważnego w jego życiu i nie mylił się właśnie wtedy odeszła od niego Alessia jego dziewczyna , mówiąc mu " Przykro mi ". Nie potrafi do konca zrouzmieć dlaczego tak się stało , po statusie na facebooku upewnia się że jednak to prawda. Nicco ma jednak przyjaciela który będzie się staral za wszelką cene wyciągnąć go z dołku , taki wałaśnie jest Gruby który ciągnie go po imprezach i knajpach dla rozrywki. Na ich drodzę pojawiają się dwie piękne turystki z Polski : Ania i Paulina. We czwórkę starają sie spędzać każdą wolną chwilę ! 

Nie zżyłam się z bohaterami , książka skończyla się dość nietypowo. Nie ma tam szczęśliwego zakończenia , książka kończy się pełna nadzieji . Jest to pierwsza część przygód i losów bohaterów . Akcja drugiego tomu będzie rozgrywać sie w Polsce. 

" Chwila szczęścia " to powieść dla młodych kobiet , można ją nazwać banalną ale po dłuższym zastanowieniu opisuje normalne życie każdego człowieka , problemy z którymi zmagamy się na codzień. Uważam że naprawdę warto przeczytać :)

Za możliwość przeczytania książki dziękuje pani DARII ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz