sobota, 30 lipca 2016

Pachnący dom #20 - Lovely Kiku


Wosk z kwiatowej linii zapachowej Yankee Candle z serii Classic. Wyczuwalne aromaty: chryzantemy, kwitnąca wiśnia, wanilia.

Wbrew pozorom kwiat wiśni nie jest jedynym, florystycznym symbolem Japonii. Równie istotny jest kwiat chryzantemy, nazywanej przez Japończyków „kiku”. Połączenie tych dwóch pachnących, bardzo urodziwych odmian stało się dla Yankee Candle aromaterapeutyczną inspiracją. Efektem sprawnego zmieszania esencji kwiatu wiśni i nut wydobytych z płatków fioletowej chryzantemy jest bardzo wiosenna, odświeżająca propozycja. Wyrafinowanego smaku nadają jej ciepłe, lekko pieprzne akordy waniliowe. To dzięki nim wosk Lovely Kiku jest tak interesujący, azjatycki i zawierający w sobie wszystko to, co w Japonii jest najlepsze i najbardziej pociągające.Opis wosku przekonał mnie , że zapach będzie cudowny , powalający na kolana i szlachetny. Niestety w rzeczywistości jest mdły i przyprawia o ból głowy. Sama dokładnie nie wiem do czego mam podpiąć ten zapach. Nie czuje ani wanilii , ani wiśni. Chryzantemy może i tak ale jeśli tak pachną te kwiaty to niestety bardzo mnie zawiodły. 

Pokładałam w tym zapachu wielkie nadzieje , niestety zawiodłam się.  Ten zapach ma wiele zwolenników , wiele pozytywnych opinii na jego temat się nasłuchałam , ale przecież nie każdemu musi podobać się to samo. Prawda ?


ZAPACH DOSTĘPNY NA STRONIE :


LINK DO ZAPACHU :


CENY : 
Wosk - 8 zł 
Sampler - 10 zł 
Mały słoik - 42 zł 
Średni słoik - 82 zł 
Duży słoik - 98 zł ( 109 zł )

1 komentarz:

  1. nie przepadam za chryzantemami ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego zapachu - wiśnia i chryzantema razem. Każdy ciągle szuka tego najlepszego zapachu ;)

    OdpowiedzUsuń